Stebnówka JACK A5E-Q
Stebnówka 1-igłowa posiadająca funkcje automatyczne, transport dolny ząbkowy oraz silnik energooszczędny, który wbudowany jest w głowicę maszyny tzw. (Direct Drive). Silnik Jack A5E-Q gwarantuje cichą i niezawodną pracę. Jest bardzo oszczędny. Maszyna do szycia, charakteryzuje się wydłużonym korpusem – istotne, że odległość od igły do korpusu wynosi 30,5 cm.
Dodatkiem w maszynie do szycia jest zastosowany silnik krokowy. Steruje on ustawieniem długości ściegu w stebnówce. Odpowiada za funkcję ryglowania. Rozwiązanie to znacznie redukuje poziom hałasu podczas ryglowania. Pozwala precyzyjnie ustawić długość ściegu z dokładnością 0,1 mm.
Zastosowano tutaj zamknięty układ smarowania (brak typowej miski olejowej). Niewielka ilość oleju znajduje się w zamkniętym zbiorniku zabezpieczającym przed jego zabrudzeniem. Takie rozwiązanie gwarantuje mniejsze zużycie oleju oraz lepsze smarowanie mechanizmów maszyny.
Stebnówka Jack A5E posiada udoskonalony system obcinania nici skracając długość nitki po obcięciu do 3,5 mm.
Parametry techniczne:
- prędkość szycia: do 5500 ściegów/min
- długość ściegu: do 5 mm
- wysokość podnoszenia stopki: do 13 mm
- trzy przyciski funkcyjne umieszczone przy igielnicy: 1/2 długości ściegu, dodanie ściegu, ryglowanie
- port USB do podłączenia urządzeń zewnętrznych
Funkcje automatyczne:
- obcinanie nici
- podnoszenie stopki
- ryglowanie (mocowanie) podczas szycia
- pozycjonowanie igły
- szycie wg zaprogramowanych odcinków
Stebnówka JACK F4
Przemysłowa stebnówka 1-igłowa JACK F4 posiadająca zintegrowany w głowicy silniki servo (Direct Drive), transport ząbkowy. Zintegrowane oświetlenie z energooszczędnymi LED-ami oraz z regulacją natężenia światła. Maszyna do szycia posiada regulację prędkości szycia. Stebnówka JACK F4 przeznaczona jest do szycia materiałów lekkich i średnich. JACK F4 jest dostępny w podklasie H do szycia materiałów ciężkich.
JACK F4 oferuje podklasy:
F4-H – ciężkie szycie
F4-H-7 – ciężkie szycie i długość ściegu do 7mm
Parametry techniczne
- prędkość szycia 5000 ściegów/min
- długość ściegu do 7 mm wysokość podnoszenia stopki do 13 mm
- centralne smarowanie
- system igieł DBx1 (16×231)
Stebnówka Juki DDL 7000A
1-igłowa stebnówka z automatycznymi funkcjami(ryglowanie, podnoszenie stopki, obcinanie nici, pozycjonowanie igły). Posiada wbudowany w głowicę panel operacyjny. W maszynie do szycia JUKI DDL-7000A-7 zastosowano energooszczędny silnik (Direct Drive).
Maszyna została wyposażona w transport dolny ząbkowy, idealny do materiałów lekkich i średnich. Maszyna może występować w podklasie “H” do materiałów grubszych i o oznaczeniu JUKI DDL-7000AH-7.
Komfortu w pracy użytkownika dodaje wbudowane oświetlenie LED z 5-stopniową regulacją i natężenia światła.
Przy igielnicy znajduje się przycisk funkcyjny – szycie wstecz.
JUKI DDL-7000A-7 posiada wbudowany port USB. Umożliwia on podłączenie urządzeń zewnętrznych.
Parametry techniczne:
- maksymalna prędkość szycia: 5000 ściegów/min
- maksymalna długość ściegu: 5 mm
- wysokość podnoszenia stopki 5,5 mm (pedał kolanowy 13 mm)
- system igieł: DBx1
- zasilanie 230V
Stebnówka Juki DDL 8700
Model DDL-8700 wyposażony jest w energooszczędny silnik Direct Drive, który został zamontowany w głowicy maszyny bezpośrednio na wale głównym. Jest on bardzo oszczędny, umożliwia zaoszczędzenie do 71% energii w porównaniu do konwencjonalnego silnika sprzęgłowego.
System Direct Drive zapewnia cichą pracę urządzenia. Stębnówka Juki DDL-8700 wyposażona jest w transport dolny ząbkowy.
Jest to maszyna do szycia idealna do materiałów lekkich i średnich.
Dużymi atutami maszyny jest to, że posiada niezależny nawijacz szpulki dolnej, pozycjoner igły a sama maszyna do szycia jest wbudowana w blat.
Parametry techniczne:
- stębnówka automatyczna 1-igłowa
- przeznaczona do lekkich i średnich materiałów
- maksymalna prędkość szycia – 5500 ściegów/min (dla ochrony silnika ustawiona jest blokada na 4000)
- mechanizm transportu – dolny ząbkowy
- maksymalna długość ściegu – 5mm
- regulowana wysokość podnoszenia stopki – 5,5mm / podnośnik kolanowy – 13mm
- silnik Direct Drive w głowicy maszyny
- system igieł DPx5
Funkcje dodatkowe
- automatyczne pozycjonowanie igły
Masz pytania, wątpliwości? Myślisz o zakupie nowej maszyny do szycia? W naszej ofercie znajdą Państwo pełen wachlarz dostępnych od ręki, znanych producentów maszyn do szycia JACK oraz JUKI. Jesteśmy do Twojej dyspozycji, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego czy też on-line.
Prawie żadna historia nie jest bardziej ekscytująca niż ta o maszynie do szycia: skandale, spory, powstania, porażki i sukcesy wytyczają ścieżkę prawdopodobnie najbardziej pomocnej maszynie na świecie.
Szycie ma długą tradycję, która sięga ponad 20 000 lat. W tym czasie materiały pozyskiwano z kości, rybich ości, ścięgien zwierzęcych i sierści. Rewolucja przemysłowa w XVIII wieku stopniowo zastąpiła rzemiosło maszynami. W 1755 roku żelazna igła była wielkim postępem, a jej niemiecki wynalazca otrzymał pierwszy brytyjski patent na igłę do szycia mechanicznego. Dobry krawiec w tym czasie radził sobie z 30 szwami na minutę.
Pierwszy szkic w historii maszyny do szycia
Anglik Thomas Saint otrzymał patent na pierwszą drewnianą maszynę do szycia w 1790 roku. Od niego zaczyna się właściwa historia maszyny do szycia. Do tej pory maszyna do szycia zawsze musiała być obsługiwana korbą ręczną, a igła poruszała się na boki. Potem cios za ciosem: W 1810 roku Balthasar Krams wynalazł automatyczną maszynę do szycia spiczastych kapeluszy. Zaledwie cztery lata później austriacki krawiec Josef Madersperger złożył wniosek o patent na maszynę do szycia. Nie miał jednak pieniędzy na wdrożenie odpowiedniej igły do maszyn.
Pierwsza udana maszyna do szycia
Pełne 40 lat po Thomasie Saint Barthelemy Thimonnier – francuski krawiec – zdołał wynaleźć w pełni funkcjonalną maszynę . Składał się z igły szydełkowej przymocowanej do drewnianej konstrukcji, która zszywała ścieg łańcuszkowy z nici. Udany i duży krok naprzód, który miał jednak poważne konsekwencje. Maszyna do drewna wykonywała 200 ściegów na minutę. Wynalazca maszyny do szycia opatentował swój pomysł, a następnie otworzył pierwszą na świecie fabrykę maszyn do szycia. Wielkie zamówienie z armii francuskiej wywołało wówczas zazdrość wśród krawców paryskich, którzy czuli, że ich istnienie jest zagrożone przez maszynę. Krawcy zaatakowali fabrykę Thimonniera i zniszczyli wszystkie maszyny do szycia. Pierwszy na świecie producent maszyn do szycia uciekł. Walter Hunt wynalazł następnie pierwszą w Ameryce w pełni działającą maszynę do szycia. Jednak nie opatentował swojego wynalazku w 1834 roku z obawy, że może skończyć jak Thimonnier i że maszyna będzie kosztować wielu ludzi pracę.
Pośrednie sukcesy
Do 1844 r. problem polegał na tym, że wszystkie maszyny do szycia składały się z pojedynczych elementów , które tak naprawdę nie współpracowały ze sobą. John Fisher podjął się tego problemu i również znalazł rozwiązanie. Ma też opatentowany wynalazek; niestety jego patent zostaje utracony we właściwym urzędzie . Inni skorzystali z jego modelu, a uznanie Fishera nie nadchodziło.
Amerykanin Elias Howe wykorzystał model Johna Fishera dzięki braku patentu. W 1845 wynalazł maszynę do szycia , bardzo podobną do Fishera, ale z pewnymi poprawkami. Szczególną cechą maszyny Eliasa Howe’a było to, że używała dwóch nici. Igła z otworem w spiczastym końcu, przez który można przewlec nitkę, przebijałaby się przez materiał i tworzyła pętlę na spodzie. Następnie czółenko prowadził kolejną nitkę przez pętlę na dolnej stronie. Tak powstał tzw. backstitch. Jednak Howe zmagał się z marketingiem: wyjechał do Anglii, aby sprzedać swój wynalazek. Kiedy wrócił po długim pobycie, niektórzy imitowali jego stebnówkę. Między innymi Isaac Merritt Singer.
Imperium Singer w historii maszyny do szycia
Prawdopodobnie najsłynniejszym producentem maszyn do szycia w historii maszyny do szycia jest Isaac Merritt Singer. Singer opracował pioniera maszyny do szycia, jaką znamy dzisiaj – z korbą pedału na podłodze i pionowo poruszającą się igłą. Jednak proces stebnowania był taki sam jak ten, który opracował Howe. Założyciel Singer-Nähmaschinen-Werke odniósł się do Waltera Hunta w pozwie i twierdził, że Howe ukradł Huntowi pomysł. Ponieważ jednak nigdy nie chronił swoich odkryć, każdy mógł skorzystać z tego źródła. John Fisher również mógł skorzystać na sporze prawnym, ponieważ projekt jego maszyny do szycia był niemal identyczny z projektem Howe’a i Singera – gdyby nie zanikła jego ochrona wynalazcy w urzędzie patentowym. Ostatecznie Howe wygrał proces, a Singerowi nakazano spłatę wynagrodzenia i tantiem. Pomimo przeszkód finansowych wynalezienie maszyny do szycia, jaką znamy dzisiaj, wzbogaciło obu panów.
Maszyny do szycia Zieliński
Istnieje wiele różnic w sposobie w jaki chcesz coś uszyć. Różne maszyny pomagają nam wykonywać pracę ostrożnie i bez większych problemów. W ten sposób można zoptymalizować procesy robocze. U nas znajdą Państwo nowe jak i używane maszyny szwalnicze firm JUKI, SIRUBA, DURKOPP, BROTHER, ZOJE, KANSAI SPECIAL, JACK, TYPICAL a także akcesoria i części zamienne czołowych producentów.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.